یوگا در مدرسه نگرش:


در دنیای امروز ، درباره ی بهترین بودن و به دست آوردن بهترین جایگاه ، بسیار می شنویم؛ اما یوگا برای کودکان این مزیت را به همراه دارد که می آموزند ؛ بدن هر شخص و توانمندی هایش متفاوت است و هر کس به روش خود یاد می گیرد و به کشف و خود شناسی می رسد  و خود را همان گونه که هست می پذیرد و دوست می دارد.

با یوگا کودکان یاد می گیرند که با چه روش هایی بر احساسات  ناخوشایند نسبت به خود مواجه شوند و به عدم اعتماد به نفس در خود غلبه کنند .

پیش دبستان و دبستان نگرش روز

پذیرفتن دیگری و بردباری در برابر افراد از نکات قابل توجه در یوگا است که در  تعامل با یوگا احترام گذاشتن برای رسیدن به دنیایی صلح آمیزتر تمرین می شود .

در زندگی امروزی کودکانمان هر روز فراموش کارتر می شوند و توان تمرکزشان کاهش می یابد . اما یوگا می تواند به آن ها در زمان حال بودن ، توجه و تمرکز را با تمرینات تنفسی یاد دهد و او  می آموزد چه طور نفس کشیدن می تواند در طول روز و در هر شرایطی کمک کننده باشد و منجر به آرام سازی ذهن و جسم کودک گردد .

کودکان معمولاً در برابر نا امیدی و شرایط ناخوشایند با گریه و قهر کردن واکنش نشان می دهند اما وقتی تکنیک های آرام سازی را فرا بگیرند می توانند در زندگی روزمره از آن استفاده کنند .

وقتی کودک احترام  به خود را فرا بگیرد ؛ دیدگاهش به دنیا و اطرافیانش زیباتر می شود و می تواند نکات مثبت را در دیگران ببیند و خوش بین تر باشد و پی می برد که یوگا تنها آرام سازی نیست بلکه تشویق کننده و ترغیب کننده ی حال خوب در او نیز هست.

نگرش محیطیست که یوگا کاران کوچک ما به حس خودارزشمندی و دیگر دوستی می رسند و می توانند امروز و فردایی زیباتر بسازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.