پارک کاشت و برداشت:


کمی به دوران کودکی خودمان برگردیم ؛ دوران نه چندان دور که مملو از بازی های جذاب کودکانه بود .

در طبیعت به لابه لای  انبوهی از گیاهان می رفتیم و خاطرات خوشی را رقم می زدیم . متاسفانه امروزه با رشد فزاینده زندگی های شهر نشینی انس با طبیعت از فعالیت های فرزندانمان حذف شده است .

باغبانی و پرورش گیاهان و میوه جات یکی از لذت بخش ترین زیبایی های زندگی است . کودکانی که به چنین فعالیت های می پردازند در در آینده از سلامت روانی بیشتری برخوردارند .

پیش دبستان و دبستان نگرش روز

-باغبانی ،کاشت و برداشت می تواند تمامی حس های پنچ گانه را در بر گیرد و منجربه یادگیری مفید در زمینه های تجربی و هنری شود . با این روش فهم بیشتری برای کودکان در یادگیری مفاهیم درسی صورت می پذیرد .

-در این روش از آموزش حس مسئولیت پذیری کودکان افزایش می یابد  و انتظار کشیدن آنها در رویش گیاه موجب صبوری آنها خواهد شد .

-در مراقبت از گیاهان متوجه رابطه های علت ومعلول می شوند  و پس از کسب نتجه نهایی و مورد انتظار اعتماد به نفس آنها بالا خواهد رفت .

– فعالیت های آموزشی در زمینه  کاشت و برداشت در مدرسه باعث افزایش علاقمندی کودکان به مصرف میوه و سبزی جات می شود

-هر گونه فعالیت باغبانی به دلیل وجود عناصر مفید و باکتری های خاص موجود در خاک موجب بالاتر رفتن سیستم  ایمنی بدن می گردد .

– در بخش کاشت و برداشت بخشی از شگفتی های علم و چرخه زندگی و حیاتی گیاهان و نقش انسانها در محیط طبیعی زیستی آموزش داده می شود .

– این بخش از فعالیت و باغبانی نیاز به فضا و تجهیزات زیادی نیاز ندارد : مقداری خاک ، گلدان ،بذر مناسب  و روش کاشت و نگهداری و آموزش اصول ،رضایت و شادی را برای کودک به همراه خواهد داشت .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.