ماجراجویی های مهندسی:


بی  شک یکی از دغدغه های والدین در تربیت فرزندان فراهم کردن بازی های مفید است که نه تنها  کودک را سرگرم سازد بلکه  در جهت  بالا بردن توانمندی هایش نیز موثر باشد .

 بازی های مهندسی باعث افزایش حس کنجکاوی ، تخیل و خلاقیت در کودک می شود و در نهایت باعث پرورش و رشد مهارت های فردی و اجتماعی می گردد . کودک تا کودک است باید بازی را تجربه کند ،بازی را زندگی کند و در این بازی، زندگی بیاموزد .

پیش دبستان و دبستان نگرش روز

در بازی های مهندسی کودک می تواند آنچه را که ساخته دوباره خراب کند و بسازد و با توجه به اینکه کودکان ترس از این دارند که آنچه را که ساخته اند ،نمی توانند دوباره بسازنند با انجام چنین بازی هایی یاد می گیرند که در دنیای حقیقی هم اگر با مشکلی روبه رو شدند یا شکست خوردند می توانند از نو بسازند ، ناامید نشوند و این چنین  تلاش دوباره در آن ها تقویت می شود .

ما می توانیم استعدادهای کودکان خود را با توجه به علاقه ی او به فعالیت ها و حرکاتش و برخورد او در مواقع مختلف در قالب بازی ،کشف کنیم .

به طور کلی بازی هایی  با دسته بندی استراتژدی – مهندسی توانایی مدیریت و برنامه ریزی کودک را می سنجد . چالش اصلی این سبک بازی ها مواجه با تهدید هاست که در طول بازی روند روبه  رشد کودک را تحت الشعاع قرار می دهد . در کنار چالش های بازی ،کودک باید آینده نگری و برنامه ریزی کند تا با وجود اینکه از چالش ها عبور کرده و مانع زدایی می کند از دست یابی به هدف نهاییش باز نماند و اگر همه چیز طبق نقشه پیش نرفت ، برنامه ی جایگزینی داشته باشد .

کودکانی که عاشق حل کردن معما و برنامه ریزی  و یا ساختمان سازی هستند اما به دنبال چیزی بیش از این می گردند ، بازی های استراتژی و مهندسی بهترین انتخاب برای آنها است .

که ما بنا داریم در نگرش متناسب با علاقه و استعداد کودکانمان شرایط را به گونه ای فراهم سازیم که با بهترین اساتید بازی ها یی با رویکرد ماجراجویانه – مهندسی- استراتژی را آموزش ببینند ، تمرین و تجربه کنند تا آماده مواجه با پیچیدگی های مسیر زندگی شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.