فرضیه و آزمایش:


زمانی آرزوی هرپدر و مادری این بوده است که فرزندش دکتر یا مهندس شود و فقط موفقیت دلبندشان را در این شغل ها می دیدند اما غافل از اینکه فرزند خود به کار یا حرفه ای دیگری علاقه مند بوده یا استعداد داشته است.

پیش دبستان و دبستان نگرش روز

از طرفی امروزه والدین به شیوه ای کنترل محور  با فرزندانشان رفتار می کنند که بیش از آنکه کودک فرصتی برای اشتباه کردن و تجربه داشته باشد او را هدایت می کنند .هر چند این شیوه کودکان را از آسیب دیدن و کسب نمره های غیر قابل قبول حفظ می کند اما نتیجه ی این سبک رفتاری می تواند آسیب جدی به روال عادی رشد همه جانبه ی کودک وارد کند . که معمولاً بچه هایی که با این شیوه تربیتی وارد دنیای حقیقی می شوند افراد مضطرب و افسره هستند و از اشتباه کردن واهمه دارند .

اما بازی های متفاوت و لمس زندگی حقیقی  و تجربه در محیط امن نگرش علاوه بر پرورش خلاقیت ، تجربه ی زیسته ای است که در فضای تعاملی با  بازی ،کودک  به حدس و آزمایش دست می یابد و دیگر نگران نتیجه نیست و از پروسه ی انجام فعالیتش لذت می برد و به مرحله ی کشف می رسد و ان هنگام است که با پژوهش در مسیر حقیقی خلاق گشته و روشی جدید برای حل مساِئل را پیدا می کند .هوش هیجانی اش تقویت می شود و استعدادش بالفعل می گردد.

طبق نظریه گاردنر همه ی انسان ها نابغه هستند به شرطی که استعدادشان کشف شود .

در فرهنگ خودمان  هم زیادی می شنویم که هر کس را بهر کاری ساختند ؛ پس ما در نگرش با ایجاد بستری برای فرضیه سازی ، طرح پرسش ، تجربه ، آزمون و خطا اجازه می دهیم عزیزانمان به کشف خود و استعدادشان دست پیدا کنند و آن ها را در مسیر مورد علاقه یشان هدایت می کنیم

تا به مطلوب خود نزدیک شوند .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.