سیستم دوزبانه:


رویکرد دپارتمان زبان های خارجی  مجموعه نگرش، بر فراهم نمودن محیطی مناسب، جهت یادگیری زبان دوم به صورت طبیعی (همانند زبان مادری) در کودکان می باشد. به گونه ایی که دانش آموز در فضایی که کاملا مبتنی بر زبان دوم است، با یکدیگر تعامل می کنند.

در ابتدا دانش آموزان می توانند در مورد خود و دوستان و بستگان در موارد ساده و نزدیک به ذهن و ملموس صحبت کنند. این توانایی به مرور بسط داده شده تا در سال ششم به جایی خواهند رسید که مفاهیم انتزاعی را به زبان دوم  درک و به بحث گذارند.

در این مجموعه، آموزش مفهوم محور می باشد و محتوا بر اساس نیازهای آموزشی و پرورشی (فردی و گروهی) دانش آموزان و جهت تقویت مهارت های ارتباطی، اجتماعی و خودمدیریتی طراحی می شود.

نگرش روز

همچنین دانش آموزان مفاهیم دروسی چون ریاضی و علوم و ادبیات انگلیسی و فرانسه را توسط معلمین توانمند  به گونه ای فرا می گیرند تا به ارتباط میان دروس پی برده و ذهنیتی فرارشته ایی کسب نمایند که این امر موجب درک عمیق از کلیه مفاهیم در دانش آموزان می شود.

در این مسیر از بازی های خلاق، فعالیت های فردی و گروهی و پروژه محور، فیلم، موسیقی و… نیز استفاده می شود تا ضمن تضمین آموزش و یادگیری، بتوانیم در پرورش دانش آموزانی مسئول، اخلاق مدار، شجاع و خلاق موفق باشیم و همچنین لذت و اشتیاق یادگیری را در دانش آموزان ایجاد کنیم.

در انتها یادآور می شویم که آموزش های مجموعه ی نگرش، تنها به زبان انگلیسی محدود نمی شود. دانش آموزان ما، علاوه بر تسلط کامل به زبان انگلیسی تا پایان سال ششم، با زبان فرانسه نیز آشنا می شوند. در کلاس های فرانسه، علاوه تدریس جدید ترین متدهای آموزشی موجود، دانش آموزان همراه با بازی، شعر و موسیقی به طور طبیعی و بدون تداخل این زبان با زبان مادری یا زبان دوم، تمامی موارد موجود در طرح درس را می آموزند. در پایان سال ششم، دانش آموزان در چهار مهارت خوانداری، نوشتاری، شنیداری و صحبت کردن به سطح متوسط دست میابند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.