خانه امن حیوانات ، پارک دوستی با حیوانات


تلاش ما بر این است که در نگرش  فضایی را فراهم کنیم تا بچه ها بتوانند زیبایی های آفریده های خداوند را ببینند و ویژگی هایشان را بشناسند و تجربه ای حقیقی از زندگی با حیوانات کسب کنند .

فرشته های نگرش به استقبال آینده ای می روند که هرکدام حافظ محیط زیست هستند .

نگرش روز

در اینکه حیوانات می توانند شادی بسیاری را برای کودکان به ارمغان بیاورند شکی نیست اما حیوانات بیشتر از آنکه سرگرم کننده باشند می توانند کودکان را در کسب مهارت های مهم زندگی مانند :  مسئولیت پذیری ، احترام ،عزت نفس ، قدر شناسی ، و صبر آماده کنند .

حیوانات برای بقاء در کنار انسان ها نیاز به غذا ، آب ،عشق و بازی و نظافت دارند .پس کودک برای نگهداری از یک حیوان باید وظایفی را بپذیرد که این نکته نقش بسیار مهمی در آموزش مسئولیت پذیری به کودک دارد .

توجه کردن و نیاز به لمس و نوازش حیوانات مقدمه ی یادگیری احترام به دیگران در کودکان خردسال است .

وآموزش این مهم یعنی توجه و احترم به دیگران در دوران نوجوانی یکی از دشوارترین مهارت هاست .پس چه مطلوب تر است که این آموزش در کودکی اتفاق بیافتد .

از طرفی دیگر هنگامی که حیوانات عشق بی قید وشرط خود را به کودک نشان می دهند ،باعث افزایش عزت نفس در او می شوند .

حیوانات بسیار وفادار و قدرشناس اند به همین علت است که  کودکان می توانند قدرشناسی را از آن ها بیاموزند و رفتار با دیگران را از آنها یاد بگیرند .

در ارتباط با حیوانات گاهی برقراری ارتباط صحیح و آموزش ترفندها و یاد دادن رفتارهای مناسب با آنها نیاز به صرف وقت  و نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد که کودکانمان می توانند با نگهداری و مراقبت از آنها در نگرش صبر را در خود تمرین و تقویت کنند .

حال در نگرش این بستر فراهم است تا در کنار اینکه کودکانمان از بعد اموزشی و با هدف یادگیری مفاهیم جانورشناسی مثل : نوع پوشش بدن ، تولید مثل ، غذا و….در مورد حیوانات ؛این فرصت را داشته باشند تا مهارت های زندگی و رفتاری را فرا بگیرند .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.