هوش هیجانی و بازیها:


کودکان ما در سنین ایتدایی باید مهارت ها را از طریق بازی کسب کنند ومهارت ها  وقتی ارتقاء میابند که هوش شناختی و هوش هیجانی به صورت موازی  رشد یابند .

هوش هیجانی ارتباط بین احساسات و تفکرات است . بازی های هوشی -هیجانی به کودکان می آموزند که احساسات مختلف را درک کنند و با تحریک حس کنجکاوی ذهن کودک را به چالش می کشد و آن ها را وادار می کند که برای حل چالش های پیش آمده فکر کنند .

پیش دبستان و دبستان نگرش روز

با توجه به اینکه بیشترین قضاوت ها بر روی هوش شناختی یا IQ  انجام می شود ؛ اما تاثیر گزارتر از هوش شناختی ،هوش هیجانی است ؛که اگر در جامعه ی  آموزش  مورد استقبال و توجه بیشتری قرار گیرد ؛جلوی بخش اعظمی از آسیب های اجتماعی گرفته خواهد شد و به گونه ای سرمایه گزاری در جهت تقویت هوش هیجانی ،پیشگری از انجام هزینه های درمان در بخش های اختلالات رفتاری – تحصیلی خواهد بود .

پس شاید بهره ی هوشی یک توانایی ذاتی باشد ولی هوش هیجانی را می توان از کودکی یا حتی در بزرگسالی افزایش داد. کودکان باهوش هیجانی و هوش عاطفی مطلوب در اجتماع ،مدرسه زندگی شخصی موفق تر هستند . در تحصیل تمرکز بهتری در درس دارند و وقتی میتوانند هیجانات و احساسات را کنترل کنند . آن هنگام است که می توانند رفتار مناسبی را در موقعیت های مختلف داشته باشند و به همین ترتیب روابط اجتماعی ایده ال تری خواهند داشت و کمتر دچار پرخاشگری شده و قدرت حل مسئله ی در آن ها بهتر است .

در موقعیت های مختلف بهتر تصمیم می گیرند و صبر و تحمل بیشتری در مقابل مشکلات دارند .

ما در نگرش کودکانمان را همراهی می کنیم تا با رویکرد تکریم توانایی ایشان  و ارتقای سطح توانمندی هایش در قالب بازی ،هوش هیجانی اش را تقویت ساخته و آینده ای ناب را برای خودش و اطرافیانش رقم بزند .


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.