آتلیه هنر


هنر را می توان یکی از کاربردی ترین ابزار های تربیت انسان در عصر امروز به شمار آورد . لزوماً همه ی کودکان که در کلاس های هنری ثبت نام می شوند ؛ نقاش ، بازیگر ، عکاس یا خوشنویس نخواهند شد اما در مسیر آموزش های هنری مهارت ها و توانمندی های زیادی در آن ها رشد و تقویت می شود .

پیش دبستان و دبستان نگرش روز

آثار پرورشی هنر از جمله ایجاد آرامش ، خلاقیت ، شکوفا شدن ارزش های انسانی است ؛که جایگاهی والا در تربیت کودک دارد .

فراگیری هنرهای تجسمی مثل طراحی و نقاشی ، ادبیات (شعر و داستان ) ، هنرهای نمایشی ، خوشنویسی ، عکاسی و مجسمه سازی بی شک در درک زیبا شناسی ، ارتباط با طبیعت و شگفتی های زندگی و بالا بردن قدرت ادراک کودکان سهم بسزایی خواهد داشت .

پس شاید بتوان هنر را به  مثابه ی شیوه ای برای خلق راه حل های جدید برای زندگی در نظر گرفت .

 شکی نیست که هنر در کودکی اسباب سرگرمی ست و اجازه می دهد کودک دنیای خود را پردازش کند و با احساساتش رو به رو شود تا   بتواند به نحو احسن خود را بروز دهد و درک بهتری نسبت به سایر موضوعات کلیدی مانند خواندن-نوشتن-ریاضی و علوم  پیدا کند.

 دست بردن در رنگ،ایفای نقش در یک نمایشنامه، ساخت یک کاردستی جذاب همه به پیشروی سطوح اساسی رشد کودک کمک می کند .

خلاقیت و بهبود عملکرد تحصیلی،تقویت مهارت های حرکتی و توسعه ی عصبی،افزایش اعتماد به نفس ،  همکار ی و ارامش  همه و همه در تعامل با هنر بهبود می یابد

ما در نگرش بستری را فراهم ساختیم تا کودکان با ازاد سازی گره های ذهنی خود و داشتن تجربیاتی مفید و مستمر به ابراز وجودپرداخته و استعدادهایشان را بالفعل کنند و حال خوب و حس ارزشمندی را کسب کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.